Miért érdemes modern alkalmazásokat AWS-en építeni?
Menedzselj kevesebbet, hogy többet innoválhass!
Az Amazon kutatása szerint a vezetők 67%-a úgy véli, hogy a versenyképesség fenntartásához fel kell gyorsítaniuk a tempót. A modern alkalmazások egyik lényege, hogy gyorsan és agilisen tud a csapatod innoválni. Az AWS-en olyan alkalmazáskörnyezetet alakíthatsz ki, amelyben a fejlesztőid több időt tölthetnek fejlesztéssel, és kevesebbet adminisztrációval. Ebben a blogban összefoglaljuk, az AWS-en történő alkalmazásfejlesztés legfőbb üzleti előnyeit.
Az AWS szolgáltatási stack-je segít, hogy kevesebbet menedzselj, és többet innoválj
Az innováció felgyorsul
Sok cég számára a konténerek lettek a komplex alkalmazás-architektúrák elsődleges eszközei, amelyek rugalmasságot, gyors telepítést és folyamatos innovációt biztosítanak. Az Amazon menedzselt konténerszolgáltatásaival (Elastic Container Service - ECS, Elastic Kubernetes Service - EKS) többé nem kell aggódnod a konténerek kezelése miatt. Ehelyett a csapatod erőforrásait arra fordíthatod, hogy modern alkalmazásokat fejlesszen, felgyorsítva ezzel az alkalmazásinnovációt.
A gyors innovációhoz szükséges agilitás érdekében javasoljuk a mikroszolgáltatás architektúra kiépítését is. Az AWS-alapú mikroszolgáltatás architektúrákban az alkalmazásokat kisméretű, egymástól független szolgáltatásokra bontjuk, amelyek API-kon keresztül kommunikálnak, növelve a modularitást és a rugalmasságot. Minden mikroszolgáltatás külön fejleszthető, telepíthető és skálázható. Ez a megközelítés javítja a hibák izolálását, megkönnyíti a frissítéseket, és gyorsabb telepítési ciklusokat biztosít, összhangban a felhőalapú fejlesztési elvekkel.
A moduláris architektúra révén az alkalmazás bármely komponensének módosítása gyorsan és az egész alkalmazásra nézve kisebb kockázattal végezhető el. Ez felszabadítja a fejlesztőcsapataidat, akik bátrabban és gyakrabban kísérletezhetnek új ötletekkel és alkalmazás-komponensekkel anélkül, hogy a teljes alkalmazás működését veszélyeztetnék.
Az iRobot például az AWS Lambda-t és az AWS IoT platformot használja a Roomba robotporszívók kezeléséhez (esettanulmány).
A piacra lépési idő lerövidül
Nincs szükség nagy összegű kezdeti beruházásra az új terméked, vagy szolgáltatásod elindításához, hiszen az AWS Kubernetes szolgáltatásával (EKS) pár perc alatt összeállítható egy működő Kubernetes klaszter. Az EKS több AWS régióban is elérhető, lehetővé téve a terméked gyors globális piacra kerülését, és az optimális felhasználói élményt földrajzi helytől függetlenül.
A szerver nélküli (serverless) technológiák használatával nem kell többé fizikai szervereket sem kezelned, és élvezheted az automatikus skálázás és a beépített magas rendelkezésre állás előnyeit. Az AWS Lambda az Amazon serverless számítási szolgáltatása, amely lehetővé teszi a kód futtatását szerverek biztosítása vagy kezelése nélkül. Automatikusan kezeli a kód futtatásához szükséges számítási erőforrásokat, beleértve a szervert és az operációs rendszert, a kapacitásellátást, a skálázást és a naplózást. Így a szerverek és futtatási környezetek üzemeltetése helyett a termékfejlesztésre összpontosíthatsz, és felgyorsíthatod a terméked piacra vitelét.
A fejlesztési és kiadási ciklusok lerövidítésével és az operatív terhek csökkentésével, a fejlesztőid gyorsabban építhetnek új funkciókat. Az automatizált tesztelési és release folyamatok csökkentik a hibaarányt, így az alkalmazásaid gyorsabban válnak piacképessé.
Az Urbanbase például 20x gyorsabban indít új szolgáltatásokat az AWS segítségével (esettanulmány).
A megbízhatóság növekszik
A CI/CD (Continuous Integration/Continuous Development) módszertan nemcsak egyszerűsíti, és automatizálja a kódnak a fejlesztéstől az üzembe helyezésig való eljutásának a folyamatát, de csökkenti a manuális hibák számát is. A tesztelési eljárások automatizálásával és a fejlesztési életciklus minden szakaszának nyomon követésével a modern alkalmazások megbízhatóbbak lesznek. Minden hiba valós időben kiértékelhető, és kezelhető.
Az Amazon EKS és az AWS Lambda megbízhatósága eleve magasabb, mint egy átlagos, saját üzemeltetésű rendszeré. Ha a céged Kubernetes-t futtat helyben, vagy új alkalmazásokat akar építeni Kubernetes-alapon, futtathatja ezeket a workloadokat az AWS-en is, mellyel növelheti a megbízhatóságot, a biztonságot és a skálázhatóságot. Ez a megközelítés szerver szintű vezérlést, közös üzemeltetési eszközöket és integrált hozzáférést biztosít az AWS szolgáltatások széles skálájához.
Az AWS rendkívül szigorú biztonsági szabályokat és szabványokat alkalmaz, beleértve a fizikai, működési és szoftverbiztonságot is, amelyek garantálják az adatok védelmét és az üzletfolytonosságot. Az AWS rendelkezik a legkiterjedtebb globális infrastruktúrával, a régiók és elérhetőségi zónák (AWS Regions and Availability Zones) maximális rendelkezésre állást és hibatűrést biztosítanak. A globális adatközpont-hálózat lehetővé teszi a szolgáltatások gyors és megbízható elérését világszerte, így a felhasználóid alacsony késleltetést és nagy teljesítményt tapasztalhatnak földrajzi helytől függetlenül.
Az infrastruktúra megbízhatósága segít a márkádnak biztonságos, nagy rendelkezésre állású és automatikusan skálázódó alkalmazások kiadásában bárhol a világon.
A Siemens például az AWS-el az erőművi riasztásokat 90%-al, az infrastruktúra költségeket pedig 85%-al csökkentette (esettanulmány).
A skálázhatóság jelentősen javul
Az AWS lehetővé teszi az erőforrások zökkenőmentes skálázását az üzleti igényeidnek megfelelően. Mint open-source projekt, a Kubernetes ideális alapot ad a konténerizált alkalmazásaid skálázható futtatásához a felhőben vagy hibrid környezetben egyaránt. Konzisztens, és szabványosított módot biztosít az alkalmazások skálázására és kezelésére.
Ha a szervezeted tervezi vagy már használja a Kubernetes-t, esetleg új alkalmazásokat szeretne építeni Kubernetes-en, az Amazon EKS szolgáltatásában is futtathatja ezeket. Az EKS automatikusan skálázza az AWS Kubernetes klasztereket, hogy kezelje az ingadozó erőforrás-igényt.
A TCO csökken
Az AWS pay-per-use árképzési modelljével a teljes tulajdonlási költséget (TCO) is csökkentheted, hiszen a kihasználatlan erőforrásokért nem kell fizetned. A szerveregységek helyett az értékért fizetsz - az átviteli teljesítményért vagy a végrehajtási időért. A használatarányos díjszabási modellel elkerülhetők a kezdeti nagy beruházások és csökkentheted a túlbiztosítás (over-provisioning) költségeit is. Az infrastruktúra-kezelés minimalizálásával az üzemeltetési költségeid is alacsonyabbak lesznek. Az AWS Lambdával az alkalmazás-karbantartási költségek akár 80%-al is csökkenthetők.
Összefoglalás
A modern alkalmazások a gyors innováció lehetővé tételével teremtenek versenyelőnyt. A korszerű felhőinfrastruktúrák teljesítménye és megbízhatósága révén a fejlesztők biztonságos alkalmazásokat adhatnak ki, amelyek automatikusan skálázódnak akár több millió felhasználóig, és lehetővé teszik a gyors innovációt és a változásokra való rugalmas reagálást. A gyorsaságra és agilitásra fókuszáló AWS szolgáltatások, jógyakorlatok és stratégiák bevezetésével az erőforrásokat a hagyományos üzletmenetről a magas ügyfélértéket nyújtó, megkülönböztető tevékenységekre helyezheted át.
Ha kíváncsi vagy, hogy mi a Code Factory-nál hogyan tudunk ebben segíteni, nézz körül a szolgáltatási oldalainkon.
Ha részletesebben is érdekel ez a téma, töltsd le az ingyenes e-book-unkat.